Jaki komin jest najlepszy do kominka? Wybierz kominy i informacje techniczne

Wiele osób pyta nas jak powinien wyglądać komin do kominka. Dziś omówimy prawidłowe wymiary, wysokość i położenie komina do kominka.

Jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami kominów do kominków?

Dostępne są trzy rodzaje kominów:

  • Komin ceramiczny
  • Komin murowany
  • Komin stalowy

Różnic między nimi jest wiele, głównie w zastosowanym materiale i metodzie budowy. Specjaliści polecają kominy murowane, które są najbardziej preferowane. Jednak eksperci polecają również ceramiczne i stalowe. Należy zaznaczyć, że w zależności od rodzaju domu i konstrukcji dachu, istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o wybór komina.

W przypadku kominów murowanych zalecana jest wkładka stalowa. Zwiększy on bezpieczeństwo i trwałość komina. Zatrucie tlenkiem węgla może nastąpić, jeśli komin nie jest odpowiednio uszczelniony.

Jaki typ komina jest najlepszy dla kominka? Każda kombinacja tych trzech opcji jest dopuszczalna.

Jakie wymiary powinien mieć komin ceramiczny?

Komin ceramiczny powinien mieć co najmniej 4 m wysokości od podłączenia do kominka.
Ten komin jest świetny do podłączenia z kominem, ponieważ ma wiele zalet. Komin ceramiczny jest odporny na wilgoć, łatwa dostępność w hurtowniach, zintegrowany system wentylacyjny, a sam komin stanowi część ściany. Możemy również wymienić wady kominów ceramicznych, które wymagają częstszej konserwacji i są trudniejsze w montażu.

Komin do kominka - wymagania techniczne i wymiary.

Ważne jest, aby sprawdzić, czy wybrany przez nas komin jest dopuszczony do użytku z piecami na paliwa stałe. Powinien mieć co najmniej 4 m wysokości nad komorą dymową i być jak najbardziej szczelny. Jeśli wybierzesz komin murowany, rozważ uszczelnienie go wkładem rurowym odpornym na wysokie temperatury. Ten krok możesz pominąć, jeśli masz komin stalowy lub ceramiczny. Do czyszczenia przewodów kominowych powinieneś użyć wykonanej wyczystki. Jeśli komin znajduje się nad kominkiem, komora kominka zastąpi wyczystkę. Okrągły przewód kominowy powinien mieć średnicę 25x14 cm, natomiast prostokątny 25x20 cm. Wszelkie inne strony, które podają przewody 14x14cm nie nadają się do podłączenia kóz. Jeśli szukasz możliwości profesjonalnego wykonania kominka na drewno,

> Skorzystaj z oferty Kominki Gliwice już dziś i Ty też.

Autor