CO TO JEST KOMINEK LINIOWY?


Kominki są ozdobą wnętrza, nadają styl całemu pomieszczeniu. Masywny klasyczny lub elegancki i schludny, w stylu high-tech, natychmiast stają się w centrum uwagi i dodać wyrafinowanie do pokoju. Jednak instalacja wkładu kominkowego na drewno lub gaz jest dość skomplikowana i kosztowna, a także ma wiele ograniczeń, jeśli chodzi o budynki mieszkalne. W takich przypadkach warto poszukać pełnowartościowego analogu, który równie dobrze radzi sobie z widowiskiem płonących płomieni i ogrzewaniem pomieszczenia - kominka liniowego.

Uniwersalny układ, różnorodność stylów, w jakich można udekorować taki piec, a także prosty montaż i stosunkowo niska cena sprawiają, że jest to jedna z najpopularniejszych dekoracji wnętrz w miejskich mieszkaniach, biurach, a nawet domach prywatnych. Dodatkowo zarówno kominki elektryczne jak i biokominki z liniowym portalem kominkowym posiadają zwiększone bezpieczeństwo przeciwpożarowe, co jest szczególnie ważne dla rodzin ze zwierzętami domowymi lub małymi dziećmi.

Kominek elektryczny liniowy: zalety

Instalacja pełnego kominka na drewno lub gaz jest bardzo złożonym procesem, szczególnie jeśli chodzi o budynki mieszkalne. Konieczne jest przestrzeganie wielu subtelności, aby zorganizować okap lub pełny komin, a także uzyskać pozwolenia, bez których takie prace będą nielegalne. Dlatego jako alternatywę często montuje się piecyki elektryczne, z ekranem LCD i efektowną imitacją płonącego płomienia.

Kominek liniowy

Spośród zalet liniowych kominków elektrycznych warto podkreślić:

  • wszechstronność. Kominki elektryczne mogą być instalowane w każdym pomieszczeniu bez ograniczeń - od prywatnego domu po mieszkanie lub biuro. Ich styl można łatwo łączyć zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym high-tech, od klasycznych dużych portali po opcje liniowe w ścianach;
  • wygoda. Kominek elektryczny jest znacznie łatwiejszy w pielęgnacji i konserwacji - nie wydziela nieprzyjemnych zapachów i sadzy, nie sypie iskrami przy złej jakości paliwa, jest ogólnie bezpieczniejszy dla mieszkania i otoczenia. Wszelkie problemy techniczne mogą być rozwiązane przez terminową wymianę części, takich jak żarówki, co jest znacznie tańsze niż pełna naprawa kominka;
  • widowiskowość. Wiele modeli elektrycznych kominków liniowych obsługuje kilka trybów płomienia z regulowaną jasnością. Dzięki wysokiej jakości podświetleniu powstaje imitacja żywego płomienia, nie do odróżnienia od prawdziwego, którą uzupełnia trzaskanie drewna;
  • przydatność. Podobnie jak kominki na paliwo stałe, kominki elektryczne są w stanie ogrzać pomieszczenie jak grzejnik. Zawsze jednak można wyłączyć ten tryb i cieszyć się widowiskiem płonącego ognia.

Liniowy kominek elektryczny z efektem płomienia ma tylko jedną wadę - mniejszą sprawność w stosunku do odpowiedników na paliwo stałe. Jednak dla mieszkań miejskich z ogrzewaniem centralnym nie jest to istotne, w przeciwieństwie do wygody umieszczenia i konserwacji.

Kominek liniowy we wnętrzu

Kominki liniowe we wnętrzach dodają otoczeniu elegancji i wdzięku dzięki długiemu portalowi. Jako centralny punkt pomieszczenia dają szerokie pole do popisu przy tworzeniu dowolnego otoczenia, od solidnej klasyki po ascetyczny styl skandynawski lub lekki i zwiewny high-tech. Z reguły konstrukcja tych piecyków elektrycznych przewiduje, że będą one wbudowane we wnękę ścienną, dzięki czemu nie zajmują niepotrzebnie miejsca.

Kominki liniowe dobrze prezentują się w salonie, sypialni, jadalni, a nawet łazience - możliwości projektanta są tu naprawdę ogromne. Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do kominków na paliwo stałe, kominki elektryczne i biokominki emitują znacznie mniej ciepła. Oznacza to, że można umieścić kominek liniowy pod telewizorem bez konieczności uszkadzania sprzętu lub instalowania dodatkowej izolacji chroniącej urządzenie telewizyjne.

Kominek liniowy i TV

Rozdysponujemy również biokominki, które działają na specjalistyczne biopaliwo i dają prawdziwy ogień bez zapachu i żużlu. Podobnie jak liniowe kominki elektryczne we wnętrzach, są one dość uniwersalne, ale małe modele można nawet swobodnie przemieszczać po pomieszczeniach.

Gdzie kupić kominek liniowy?

Kominek liniowy można kupić w sklepie internetowym. Do usług:

  • Wygodna dostawa od drzwi do drzwi w Moskwie, regionie moskiewskim i w całej Rosji przez sprawdzone firmy transportowe
  • Szeroki wybór kominków i portali o dowolnej konfiguracji;
  • Przystępna cena kominków liniowych i innych modeli poprzez pracę bez pośredników;
  • Szybki montaż przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem.
  • W katalogu znajdą Państwo najlepsze modele europejskich i krajowych marek. Jeśli chcesz kupić niedrogi kominek liniowy, zostaw swoje zapytanie na stronie lub skontaktuj się z nami telefonicznie.

Autor