Kominek tradycyjny czy kominek koza Który wybrać?

Kwestia tradycyjnego kominkaczy też kominka typu kozaod wielu lat nie daje spokoju, jeśli chodzi o ogrzewanie domu. Dziś zdecydujemy, jakie rozwiązanie grzewcze zastosować i w jakiej części domu ogrzewać.

Istnieją różnice pomiędzy kominkiem tradycyjnym a kominkiem typu koza.

W obu przypadkach mamy wiele opcji dotyczących stylu i wyglądu. Możesz wybierać spośród prostych lub minimalistycznych obudów, lub bardziej rozbudowanych obudowanych naturalnym kamieniem. Modeli pieców jest wiele, więc zawsze znajdziemy coś, co będzie odpowiadało naszym potrzebom. Sposobów na wykończenie kominków jest wiele. Istnieje wiele opcji obudowania kominków, od tradycyjnych i rustykalnych po nowoczesne i kaflowe. W tym roku do obudowywania kominków zaczęto stosować beton architektoniczny. Oczywiste jest, że kominek jest cięższy i nie można go przenieść po zabudowaniu. Piec na drewno można przenieść i wykorzystać w innym miejscu. Ma on lżejszą obudowę, którą można przemieszczać. Przy budowie kominka należy wzmocnić podłogę, aby wytrzymała nacisk cięższego wkładu. W przypadku pieca opalanego drewnem nie jest to konieczne.

-> Sprawdź także plusy i minusy kominka z płaszczem wodnym

Jaka jest różnica między kominkiem a wkładem kominkowym typu koza pod względem mocy?

Należy pamiętać, że kominek lub piec na drewno powinien służyć jedynie do ogrzewania naszych domów w chłodniejszych temperaturach lub do palenia rekreacyjnego. Kominek nie powinien być podstawowym źródłem ogrzewania domu. O ile zwykły kominek lub kominek koza mają podobne możliwości grzewcze, to w przypadku kominka można zastosować większy wkład. Jest to najlepsza opcja dla osób, które chcą często ogrzewać swój dom tradycyjnym kominkiem w sposób gazowy. Kominek Koza nie ogrzeje dużych powierzchni i nie nadaje się do ciągłego ogrzewania. Ma też ograniczoną przestrzeń na spalane drewno. DGP można zastosować, jeśli nie chcemy ogrzewać tylko jednego pomieszczenia w domu. W przypadku tradycyjnego kominka jest to możliwe, ale w przypadku pieca jest to trudne. Podsumujmy: kominek jest dobry do ogrzewania dużych powierzchni domu, natomiast piec może służyć do ogrzewania mniejszych pomieszczeń.

Kominek tradycyjny czy kominek typu koza?

Kominek z kozą to najlepsze rozwiązanie.

 • Przyda Ci się urządzenie grzewcze, które będzie zarówno oszczędne, jak i wydajne, a także ogrzeje Twój dom lub pomieszczenie.
 • Nie potrzebujesz zbyt wiele miejsca, aby dodać kolejny element do swojego domu lub pokoju.
 • Szukasz rozwiązania do istniejącego domu.
 • Chcesz szybkiego i łatwego rozwiązania dla swojego domu.
 • Nie jesteś pewien, jakie jest podłoże w pomieszczeniu, w którym ma być zainstalowany piec lub kominek.
 • Nie jesteś pewien, gdzie powinien być umieszczony piec na drewno typu koza.

Jeśli:

 • Rozważasz, czy dogrzewać swój dom przed jego budową, czy też jesteś już w trakcie tego procesu.
 • Możesz oczekiwać kominka o niepowtarzalnym wzornictwie i obudowie, która bezproblemowo wkomponuje się w styl Twojego pomieszczenia.
 • Chcesz wykorzystać system grzewczy do ogrzania wszystkich pomieszczeń w Twoim domu.
 • Planujesz wykorzystać wkład płaszczowy jako ogrzewanie podłogowe lub centralne w całym domu.
 • Chcesz ogrzewać pomieszczenia za pomocą DGP;

Jeśli jesteś już pewien, że chcesz piec na drewno do swojego domu, możesz spojrzeć na nasz wybór CENOWY pieców kominkowych.

 

Autor