Jaki styl kominka wybrać?

Kominki Wodzisław to najważniejszy element wystroju domu. Trzeba zwrócić uwagę na to, jak się on prezentuje i poświęcić temu czas. Obudowa kominka i wkład kominkowy to dwa elementy kominka. Na ostateczny efekt wystroju kominka wpływa jego wielkość i kształt.

O aranżacji i stylu kominka decydują wyłącznie nasze upodobania. Trendy modowe i wnętrzarskie ulegają ciągłym zmianom. Ciągłe zmiany mogą być kosztowne i uciążliwe. Mamy wiele możliwości, dzięki czemu możemy mieć pewność, że znajdziemy odpowiedni wkład, który będzie działał bez zarzutu i posłuży nam przez wiele lat. Dostępnych jest wiele opcji, a producenci chętnie proponują klientom innowacyjne rozwiązania.

Jaki wkład kominkowy będzie dla nas najlepszy?

Ważną kwestią jest wielkość wkładu kominkowego. Musi on być w stanie generować ciepło, które ma wytwarzać, a także dopasować się do przestrzeni. Duży wkład będzie źle wyglądał w małej przestrzeni mieszkalnej. Zbyt duży wkład kominkowy do przestrzeni sprawi, że będzie ona wyglądała na mniejszą i bardziej nienaturalną. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni kształt. Jeśli dysponują Państwo dużą powierzchnią ścian, polecamy wkład kominkowy z szerokim frontem.

Coraz większą popularnością jako dodatek zewnętrzny cieszy się dekoracyjna szyba. Nada ona Twojemu kominkowi nowoczesny wygląd, a także optycznie powiększy frontową szybę. Przy zakupie wkładu należy również wziąć pod uwagę wielkość szyby, którą zastosujemy w kominku. Istnieją trzy rodzaje wkładów kominkowych: jedno-, dwu- i trzyszybowe. Wkład z otworem do góry, zwany gilotyną, to kolejna opcja. Wiele nowoczesnych modeli zawiera szamotowo-betonową okładzinę w komorze spalania.

Nowoczesny kominekNowoczesny kominek

Jaki jest rodzaj kominka?

Kiedy już wybierzemy odpowiedni dla nas wkład kominkowy, czas zabrać się za obudowę. Wszystko zależy od tego, jaką mamy wizję i jak chcemy, aby kominek wyglądał. Do wyboru są trzy style: tradycyjny, kaflowy, nowoczesny i rustykalny. Każdy styl jest wyjątkowy i może się bardzo różnić. Możliwości wyboru są nieograniczone. Każdy jest inny, więc każda osoba może preferować inny styl. Pokażemy Ci, jak wyglądają pokazane wcześniej style. Klasyczny jest mocnym stylem w rzeźbionym kamieniu. Ma on wygląd przypominający zamek.
Styl rustykalny kominka wyróżnia się obudową z kamienia ściennego, która jest zwieńczona drewnianą belką. Belka ta wykonana jest najczęściej z dębu lub forniru, dzięki czemu jeszcze bardziej ożywia wnętrze.

Styl nowoczesny określa się prostotą, minimalizmem i brakiem zbędnych elementów dekoracyjnych. Czasami obok wstawki widoczne są wnęki. Wnęka ta może służyć do dodania drewna lub minimalizmu w stylu. Kratki kominkowe mogą być również dekoracyjne. Istnieje wiele możliwości wzorów, kształtów i deseni. Chociaż służy podstawowemu celowi, jest to ważny element projektu. Ten kominek to świetny wybór, ponieważ można go później przebudować. Wystarczy zdjąć ramy i wstawić nową obudowę. Ten styl wyróżnia się przede wszystkim wykorzystaniem czerni i bieli.
Inną opcją jest wykorzystanie kafli do wykonania wkładu. Jest wiele firm, które mogą nam dostarczyć kafle o różnych wzorach i kolorach. Dzięki temu możemy stworzyć taki kominek, jaki chcemy. Takie rozwiązanie pozwoli również na większą akumulację cieplną. Takie rozwiązania są bardzo popularne i często brane pod uwagę przy poszukiwaniu obudowy kominka.

Autor