Kominki gazowe są lepsze od tradycyjnych

Kominki i magia domowego ogniska dają nam czas na refleksję, przemyślenia czy relaks. Ale jeśli nie mamy czasu lub energii, aby wyczyścić kominek lub rozpalić go drewnem, cała ta magia znika. Gazowe wkłady kominkowe to świetna opcja dla tych, którzy pragną wygody i komfortu. Wkład gazowy oferuje wszystkie zalety kominka opalanego drewnem, ale bez kłopotów. Kominki gazowe to świetne połączenie designu i łatwości użytkowania. Jest to obecnie jedno z najbardziej popularnych rozwiązań dla każdego domu. Są piękne i łatwe w obsłudze. Urządzenia te mają największą zaletę: niezwykle rzadko sprawiają problemy i zapewniają świetną obsługę.

Dlaczego warto zagrać na kominek gazowy

  1. Komfort i wygoda

    Kominki gazowe oferują najwygodniejszą opcję dla kominków. Zaawansowana technologia pozwala na sterowanie całym systemem za pomocą telefonu komórkowego lub pilota. Nie musisz się martwić o zabrudzenia, ponieważ gaz nie jest w stanie ich wytworzyć. Nie musisz czyścić paleniska, szyby, czy rozpałki jak w przypadku drewna. Kominek gazowy ma tę zaletę, że można go umieścić w dowolnym miejscu w domu lub mieszkaniu. Potrzebujesz jedynie rury koncentrycznej do odprowadzania spalin. Kominek ten może być zasilany gazem ziemnym lub LPG.

  2. Bezpieczeństwo przede wszystkim

    Dwa czujniki służą do wykrywania, czy ogień zgasł. W takiej sytuacji dopływ gazu zostaje automatycznie odcięty. Naboje gazowe posiadają również zabezpieczenie przed wybuchem lub wyciekiem gazu.

  3. Mega wydajność

    Łatwo zauważyć jakie jest 100% spalanie, gdy porównamy spalanie gazu do drewna. Gaz nie powoduje żadnych strat. Możesz przygotować system tak, że nie musisz rozpalać kominka aż do powrotu do domu. Wszystko to można łatwo i wygodnie kontrolować za pomocą smartfona lub pilota. Dzięki temu będziesz mógł ustawić temperaturę i moc w czasie, który Ci odpowiada.

Sprawdź nasze nowoczesne kominki

Ogień jak z tradycyjnym wkładem

Wybierając kominek, dawniej ludzie pytali, czy powinien on mieć wkład tradycyjny czy gazowy. Fakt, że kiedyś technologia nie była tak zaawansowana sprawiał, że większość osób wybierała kominek na drewno, który był atrakcyjniejszy i dawał efekt naturalnego spalania. Technologia bardzo szybko poszła do przodu. Obecnie istnieją różne wkłady, które mogą generować iskry lub żar. Wszystko po to, aby wyjść naprzeciw potrzebom ludzi i przybliżyć im korzyści płynące z palenia. Nie trzeba się zastanawiać nad tym, którego wyboru dokonać. Kominki gazowe mogą być wykorzystywane do wszystkich celów.

Kominkiem gazowym można sterować za pomocą telefonu komórkowego

Nie można było sobie wyobrazić, że kiedyś będziemy mogli sterować całym domem z poziomu telefonu. Dziś wszystkie okna, drzwi i elektronika mogą być sterowane za pomocą smartfona. Odbiornik kominka gazowego pozwala nam na sterowanie nim z foteli, a także z zewnątrz. Można ustawić czas, kiedy ma grzać. Można dostosować wydajność spalania, aby zaoszczędzić pieniądze.

Autor