Rozmiary biokominków

Chcesz kupić biokominek, ale jeszcze nie zdecydowałeś się na jego wielkość? Ten artykuł jest dla Ciebie! Przyjrzymy się w nim, jakie są rozmiary biokominków i czy możliwe jest wykonanie ich na zamówienie według określonych rozmiarów.

Wybierając odpowiedni biokominek, należy upewnić się, że pasuje on do wielkości pomieszczenia. Nie należy kupować dużej jednostki do małego pomieszczenia. Może to prowadzić do niebezpiecznych konsekwencji, np. w przypadku zapłonu może się bardzo rozgrzać. W celu zapoznania się z wymiarami proponujemy Państwu spojrzeć na tabelę z przykładami naszych stałych klientów. Rozmiary biokominków zaczynają się od 200 mm. Dostępne są również modele od 600 mm do 5 000 mm. Na zamówienie możemy wykonać dowolny rozmiar zarówno paleniska jak i portalu!

Mniejszy biokominek

Najmniejsze z nich są uważane za biokaminy stołowe. Mają one wymiary od 200 do 800 mm. Zaletą tego kominka jest to, że można go przenosić do innych pomieszczeń, nie zajmuje dużo miejsca i może być podarowany jako prezent. Dodatkowo nie wymagają dużej ilości paliwa - najmniejszy kominek na biomasę ma pojemność 70 ml.

Biokominek standardowy

Najpopularniejsze rodzaje biokominków to ścienne i podłogowe. Ten typ ściany jest łatwy w montażu, izolowany termicznie i gotowy do konserwacji. Jest łatwy w instalacji, jak również typu podłogi, jeśli nie jest zbyt duży, może być przeniesiony w razie potrzeby.
Wielkość biokominka naściennego zaczyna się od 600 mm. Istnieją również biokaminy naścienne w rozmiarze 5m. Nie ma różnicy w wielkości dostępnych w handlu biokominków stojących. Kominki stojące mogą być również wykonane w dowolnym rozmiarze.

Jakie są rozmiary biokominków wpuszczanych?

Biokanał wpuszczany jest zazwyczaj kompaktowy, ale mogą być wyjątki. Nasz katalog zawiera popularne modele z dokładnym opisem, można w nim znaleźć wymiary i rozmiary biokanału. Biokanały wpuszczane mogą wyglądać bardzo ciekawie we wnętrzu, ten model uwielbiają projektanci, wymyślając niestandardowe rozwiązania dla najzwyklejszych pomieszczeń.

Podsumowując

Przy wyborze wielkości biokominka należy wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia. Jeżeli nie znają Państwo wielkości kominka, prosimy o wcześniejsze niewstawianie wnęki. I nie kupuj zbyt dużo paliwa, bo twój salon zamieni się w łaźnię parową. Jeśli chcesz wykonać kominek na zamówienie, skontaktuj się z nami na Biokamin.rf - pomożemy Ci!

 

Autor