Czy można zarządzać ogrzewaniem przez Internet?

Redukcja kosztów i jednocześnie zwiększenie komfortu obsługi urządzeń grzewczych jest współczesnym dążeniem producentów. W odpowiedzi na potrzeby konsumentów wprowadzili oni na rynek wiele nowoczesnych rozwiązań do zarządzania instalacjami przez Internet. Sterowanie ogrzewaniem z poziomu laptopa, telefonu komórkowego czy tabletu staje się coraz popularniejsze. Firma TECH Sterowniki posiada w swojej ofercie innowacyjne urządzenia, które umożliwiają sterowanie ogrzewaniem przez Internet. Specjalnie przygotowane moduły internetowe oferują swoim użytkownikom pełną kontrolę i edycję pracy urządzeń grzewczych na odległość szybko, prosto i efektywnie.

Zdalne sterowanie ogrzewaniem domu to rozwiązanie niezwykle wygodne i oszczędne. W ofercie firmy TECH Sterowniki znajdziemy dwa moduły internetowe ST-505 oraz ST-507, które stanowią bazę do zarządzania temperaturą przez Internet. Dzięki temu sterowanie kotłem przez Internet jest obecnie proste i komfortowe. Użytkownik dostaje możliwość ustalenia sposobu, w jaki prezentowane będą poszczególne informacje, zmieniać ich kolejność czy wyłączać opcje, które nie są potrzebne.

zarządzanie ogrzewaniem przez internet

Internetowy moduł St-507

Sterownik ten przeznaczony jest do współpracy z listwami do ogrzewania podłogowego L-7 i L-8. Pozwala on kontrolować oraz zmieniać ustawienia temperatury aż w ośmiu strefach grzewczych. Przydatną funkcją modułu są: zdalna kontrola pracy listwy L-7 lub L-8 ; zmiana temperatury zadanej; kontrola pracy zaworów w poszczególnych strefach; definiowanie harmonogramów tygodniowych oraz podgląd historii temperatur. Warto podkreślić, że jakiekolwiek zmiany w systemie są rejestrowane, co umożliwia pełną kontrolę temperatury w poszczególnych pomieszczeniach w ciągu ostatniej doby, tygodnia bądź miesiąca.

Internetowy moduł ST-505

Omawiany moduł internetowy przeznaczony jest do sterowania kotłem przez Internet oraz obsługi pozostałych instalacji grzewczych. Moduł należy zarejestrować w aplikacji emodul.pl, co jest wyjątkowo łatwe i odbywa się w sposób intuicyjny. Należy utworzyć nowe konto w aplikacji emodul.pl, a następnie wprowadzić wygenerowany kod rejestracji w zakładce „Ustawienia”. Tak oto użytkownik zyskuje dostęp do podglądu i parametrów urządzeń w instalacji. Aplikacja pozwala na sterowanie w sieci piecem CO oraz sterowanie piecem gazowym. Z jednego konta można obsługiwać różne moduły ST-505. Funkcje modułu to między innymi: zdalna kontrola pracy instalacji przez Internet; zmiana wszystkich parametrów pracy sterownika głównego (kontrola temperatury w pomieszczeniach, temperatury zadanej CWU, C.O., zadana, zaworu, edycja trybów pracy urządzeń); możliwość podglądu wszystkich urządzeń instalacji; stały podgląd historii temperatur; podgląd alarmów i zmian parametrów oraz zmiana temperatury zadanej na regulatorze pokojowym.

Autor