Jaki jest koszt nowoczesnego kominka na pellet?

 • Strona główna
 • Blog
 • Jaki jest koszt nowoczesnego kominka na pellet?

Piece i kominki na pellet to wydajne rozwiązania grzewcze dla mieszkań i domów. Są również bardzo wygodne i korzystne dla środowiska. Można cieszyć się ciepłem ognia przy minimalnym wysiłku. Ile kosztują piece i kominki na pellet? To świetna inwestycja, która szybko się zwraca. Warto się jej przyjrzeć!

Ile kosztują piecyki i kominki na pellet?

Pellet to odnawialny surowiec wytwarzany z odpadów drzewnych i często nazywany jest paliwem przyszłości. Jest on niezwykle energooszczędny i może być używany automatycznie. W związku z tym producenci oferują rozwiązania grzewcze na pellet, których jest coraz więcej. W naszej ofercie znalazły się również KominkiGodzic

 • Kominki na pellet (wkłady kominkowe do zabudowy) - produkowane w różnych technologiach, m.in. z dystrybucją gorącego powietrza, płaszczem wodnym, konwekcją.
 • Kominki na pelet mogą ogrzać do 70m2 dzięki dystrybucji gorącego powietrza. Posiadają również różne poziomy mocy.
 • Kotły grzewcze z centralnym ogrzewaniem na pellet - wydajniejsze od kotłów na ekogroszek i znacznie wygodniejsze od kotłów na drewno.

Jaki jest koszt kominka na pellet?

Cena wkładu kominkowego zależy od wielu czynników. Jest to przede wszystkim moc wkładu, ale także technologia (watermantle, konwekcja, DPG), a także dodatkowe funkcje (jak np. możliwość programowania).

Wkład kominkowy na pellet można kupić już za kilka tysięcy złotych. Popularne wkłady na pellet, np. z płaszczem wodnym, są zwykle droższe niż 20 000 zł.

Jaki jest koszt pieca na pellet?

Piece wolnostojące na pellet są wyceniane inaczej niż wkłady kominkowe. Nasze najtańsze piecyki (mimo niskiej ceny są to wysokiej jakości rozwiązania od sprawdzonych producentów) kosztują kilka tysięcy złotych (od około 4-5 tysięcy).

Piecyki na pellet mogą ogrzać nawet dwa pomieszczenia. Gorące powietrze może przemieszczać się nawet na 8 metrów za pomocą wywietrzników, ukrytych rur w ścianach. Niektóre modele, np. marki MCZ, oferują technologię płaszcza wodnego. Dzięki temu gorące powietrze może przemieszczać się nawet do 8 metrów. Takie modele można kupić za 10-20 tysięcy złotych.

Jaki jest koszt kotła na pellet?

Nowoczesne kotły na pellet zostały zaprojektowane tak, aby były wydajne i oszczędne. Wiele modeli z naszej oferty KominkiGodzic spełnia wymogi Ekoprojektu. Są więc dobrym wyborem dla osób, które chcą ubiegać się o dotacje na modernizację kotłowni.

Cena kotłów na pellet zależy od wielu czynników, w tym opcji wyposażenia, sposobu czyszczenia wymiennika kotła oraz modelu sterownika. Średnio za kocioł na pellet zapłacimy od 15 do 25 tysięcy złotych.

Dlaczego nie warto inwestować w piec na pellet lub kominek?

 • W wielu przypadkach cena pieców i kominków na pellet jest niższa od standardowych rozwiązań (na węgiel, drewno czy prąd).
 • Piec lub kominek na pellet może być używany w taki sam sposób jak ogrzewanie gazowe. Wystarczy, że raz na kilka dni uzupełnisz paliwo. A wszystko to możesz robić w ubraniu, bez obaw o zabrudzenie.
 • Po napełnieniu pieca na pellet lub kominka paliwem, automatyka przejmuje kontrolę, dbając o komfort cieplny.
 • Pilot steruje piecem na pellet i kominkiem. Ogrzewa on dom w ciągu kilku minut. Moc cieplną można łatwo dostosować do aktualnych potrzeb.
 • Nowoczesne piecyki i kominki na pellet można zaprogramować tak, aby ogrzewały dom zdalnie po powrocie z pracy.
 • Peletu nie trzeba sezonować (jak drewna). Nie musisz budować dużych zapasów i zawsze starczy miejsca na kilka worków. Pellet można kupić w większości sklepów spożywczych. Pelety są również szeroko dostępne jako paliwo.
 • Pelety są bardziej przystępne niż węgiel i gaz (do 25% mniej niż gaz sieciowy). ).
 • Pellet ma bardzo niskie zużycie energii. Pozostawia mało popiołu, więc czyszczenie jest łatwe.
 • Pelety są zasobem zrównoważonym. Podczas spalania pelletu mogą powstawać tylko niewielkie ilości dwutlenku węgla. Pelety nie emitują żadnych szkodliwych substancji do powietrza i nie mają nieprzyjemnego zapachu.

Co to jest pellet?

mały pe let to paliwo stałe, które można przerobić na granulat. Wytwarzany jest przede wszystkim z odpadów drzewnych (np. z zakładów stolarskich) - wiórów. Biomasa jest następnie prasowana. Worki 15 kg to najczęstszy sposób zakupu pelletu. Zbiornik na pellet o dokładnie takiej samej objętości znajduje się w większości pieców i kominków. Wystarczy go uzupełnić raz dziennie, napełniając cały worek.

Pellet to wygodne i czyste paliwo. Pod względem wartości opałowej jest porównywalny z drewnem. Ma też niską wilgotność i ontanicznie się spala, więc nie wymaga bezpiecznych warunków przechowywania (można go trzymać np. w garażu). Nie traci przy tym żadnych swoich właściwości.

Jak się pali w kominku na pellet?

Napełnić zbiornik na pellet. Następuje pełny zapłon paliwa. W ciągu zaledwie kilku minut paliwo osiągnie swoją maksymalną moc spalania. Pelety są prawie całkowicie palne, pozostawiając niewiele popiołu. Z tony pelletu ma powstać 6 kg popiołu. Dzieje się tak dlatego, że pellet zawiera dużo związków mineralnych.

FAQ:

Jaki kominek na pellet wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wkładów kominkowych na pellet, w tym z dystrybucją gorącego powietrza lub z płaszczem wodnym. Skontaktuj się z nami, aby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla Ciebie!

Czy kominek na pellet może ogrzać cały dom?

Tak, może ogrzać nawet 200m2 domu w technologii DPG lub z płaszczem wodnym!

Ile kosztuje piec na pellet?

Piec na pellet kosztuje od 4-5 tysięcy do 5,5 miliona złotych. Cena pieca na pellet idzie w górę wraz z większą mocą i dodatkowymi funkcjami. Popularne modele można znaleźć już za kilka tysięcy złotych.

Tagi: kominek na pellet, kominki na pellet, piec na pellet, piecyki na pellet.

Kategoria: Porady, Przydatne informacje

Powrót

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. *

Komentarz

Nazwa *.

Email *

Strona internetowa

Aby wypełnić dodatkowe komentarze, zapisz moje dane, adres e-mail i stronę internetową.

Autor