Jakie biopaliwo jest najlepsze do biokominka?

Jeśli nie masz możliwości zainstalowania tradycyjnego kominka, lub kominka gazowego, biokominek jest najlepszym rozwiązaniem. Uwydatnia on wnętrze i świetnie prezentuje się w pomieszczeniach. Jest to rozwiązanie ekologiczne, które można zastosować wszędzie, nawet bez komina. Będziemy poruszać temat, jakie biopaliwo jest najlepsze do naszego biokominka.

Istnieje wiele pozytywnych aspektów stosowania biopaliwa

Paliwo to ma wiele pozytywnych aspektów, między innymi jest przyjazne dla środowiska. Ponieważ szybko się spala, pozostawia po sobie bardzo mało dwutlenku węgla i pary wodnej. Jest wytwarzane z naturalnych roślin i nie wytwarza żadnego dymu. Ilość dwutlenku węgla, który powstaje podczas spalania jest tak mała, że nie szkodzi zdrowiu. Dlatego biokominek nie wymaga komina. Ważne jest jednak, aby pomieszczenie było dobrze wentylowane. Jako firma montująca kominki oferujemy również olej do biokominków. Paliwo to jest dobrze przebadane i zostało uznane za najlepsze biopaliwo. Oleje występują w litrach, a dozownik pomoże nam wlać odpowiednią ilość do naszego biokominka. Wygoda stosowania biopaliwa to kolejna zaleta. Nie musimy tak często jak kiedyś czyścić naszych urządzeń, ponieważ nie ma w nich zanieczyszczeń. Dzięki temu oszczędzamy czas.

Jakie biopaliwowybrać do biokominka?

Najważniejszym aspektem jest zapach. Istnieje wiele biopaliwdo kominka, które pochodzą od różnych producentów. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na to, czy zapach jest odpowiedni. Można też znaleźć płyny, które mają dodatkowe zapachy. Można wybierać spośród naturalnych zapachów bezwonnych, leśnych, owocowych czy kawowych. Biokominek może być również używany jako odświeżacz powietrza. Certyfikaty i atesty "Międzynarodowego Instytutu Zdrowia Publicznego" to kolejny ważny czynnik, który należy wziąć pod uwagę.

Jak prawidłowo wlać biopaliwo?

W tym miejscu nie trzeba się zbytnio zagłębiać w szczegóły, gdyż sam proces nie wymaga zbyt wiele wysiłku. Wystarczy wlać płyn do metalowego pojemnika biokominka, do 50% jego pojemności. Dzięki temu zmniejszymy szansę na rozlanie się płynu.

Ważne!!! !
Nie należy dolewać płynu do biokominka podczas jego spalania. Może to spowodować pożar i inne problemy. Nie uzupełniaj ognia natychmiast po jego ugaszeniu. Przed uzupełnieniem odczekać, aż biokominek ostygnie.

Zalecamy również zapoznanie się ze stroną: Biokominki

Autor