Co to jest biopaliwo

Biokominek to ultranowoczesne palenisko dekoracyjne, przeznaczone do dekoracji każdego rodzaju wnętrza. Z jego pomocą można udekorować każdy pokój, a to wymaga minimum wysiłku. Ze względu na fakt, że biokinaminy na alkohol nie wymagają podłączenia do komina, urządzenie jest aktywnie wykorzystywane w projektowaniu mieszkań, a nawet małych biur. Producenci ze swojej strony gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność urządzeń, co pozwala na użytkowanie paleniska bez uszczerbku dla zdrowia.

Do pracy ekokominka wykorzystywane jest specjalne paliwo. Niewiele osób wie, ale większość zalet urządzenia związana jest z wykorzystywanym paliwem. Dzięki jej odkryciu powstały również biokaminy, które stały się prawdziwym trendem na całym świecie.

Technologia produkcji bioetanolu została odkryta ponad 80 lat temu, jednak pogarszająca się sytuacja ekologiczna oraz gwałtowny wzrost cen ropy naftowej skłaniają twórców do poszukiwania nowych rozwiązań, a także możliwości rozszerzenia sposobów zastosowania.

Czym są biopaliwa

Paliwem dla biopaliwa jest bioetanol. Paliwo to zawiera duże stężenie alkoholu pochodzącego z upraw roślinnych. Największymi producentami bioetanolu są Stany Zjednoczone i Brazylia, ale istnieją perspektywy rozwoju w innych krajach, w tym w Rosji, gdzie istnieją już odpowiednie zakłady produkcyjne.

Zastosowanie wysokiej jakości alkoholu w biokominkach zapewnia długą żywotność urządzenia oraz brak szkodliwych emisji. Podczas spalania bioetanol rozpada się na parę wodną i niewielką ilość dwutlenku węgla, porównywalną z ludzkim oddechem. W ten sposób powstały przesłanki do stopniowego przechodzenia na paliwa odnawialne w różnych gałęziach przemysłu.

Bioetanol, technologia jego spalania, magazynowania i produkcji są przyjazne dla środowiska, co czyni to paliwo przyjaznym dla środowiska. Oczywiście mówimy tu o alkoholu wysokiej jakości, wyprodukowanym zgodnie z międzynarodowymi standardami i posiadającym odpowiednie certyfikaty.

Specyfika alkoholu dla biopaliw

Aby zorganizować wysoki poziom ochrony przed ogniem, to nie jest alkohol, który pali się w palenisku, ale jego opary. W tym celu blok paliwowy ma porowatą strukturę, która jest w stanie szybko wchłonąć ciecz. W przypadku przewrócenia się konstrukcji nie dojdzie do rozlania bioetanolu. Jest to szczególnie istotne ze względu na mobilność i niską wagę większości modeli oferowanych w katalogu.

Czysty bioetanol jest bezwonny, ale wielu producentów używa specjalnych do tworzenia zapachu i nasycenia koloru płomienia. Wysokość paleniska można regulować: w tym celu należy szerzej otworzyć kanał. W modelach ze sterowaniem ręcznym odbywa się to poprzez przesunięcie klapy, w automatycznych i półautomatycznych ekokominkach wszystkie niezbędne czynności wykonuje system elektroniczny. Paliwo nie zawiera żadnych ciał stałych, dzięki czemu unika się iskrzenia i rozpryskiwania.

Wszystko to sprawia, że biokanał jest praktyczny i bezpieczny, za co kochają go zarówno zwykli użytkownicy, jak i projektanci wnętrz.

Rodzaje biopaliw

W ekopalenisku paliwo ma 2 formy:

  • ciecz;
  • żel.

W obu przypadkach mamy do czynienia z alkoholem, ale o różnej konsystencji. Większość modeli eko-kominków zasilana jest płynnym bioetanolem, który ma więcej zalet niż struktura żelowa.

Specyfika biopaliwa żelowego

Podczas gdy biopaliwem płynnym jest bioetanol roślinny, paliwem w żelu jest alkohol izopropylowy. Żel ma przezroczysty kolor, brak mu płynności. Aby uzyskać odpowiednią konsystencję, producenci stosują zagęszczacze. Substancja zawiera różne dodatki, które wpływają na kolor ognia i zapach, a także sól morską. Płomień ma nasyconą żółtą barwę, a procesowi spalania towarzyszy charakterystyczny dla drewna opałowego trzask, który zapewniają ziarna soli.

Żel nie jest wlewany do zbiornika. Wystarczy postawić słoik z paliwem w odpowiednim miejscu, zdjąć pokrywkę i zapalić opary. Gaszenie ognia jest tak proste, jak zamknięcie słoika pokrywką. Jeśli konieczne jest zwiększenie wielkości płomienia, w pobliżu umieszcza się kilka oddzielnych pakietów. Specyfika stosowania paliwa żelowego zapewnia jego szerokie zastosowanie w konstrukcjach domowych. Dzięki temu nawet samodzielnie wykonane palenisko ma wysokie bezpieczeństwo pożarowe i jest nieszkodliwe dla środowiska i ludzi.

Autor